Сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Тригонометриялық функциялардың қасиеттері | |||||||
Күні: 30.01.2019ж | |||||||
Сынып: 9 | Қатысқандар саны: 7 | Қатыспағандар саны: 0 | |||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты | Әрбір ширектегі тригонометриялық функциялардың таңбалары, тригонометриялық функциялардың периодтылығы, тригонометриялық функциялардың жұптылығы мен тақтылығымен танысу. Алған білімдерін қолданып, есептер шығаруда қолдану | ||||||
Табыс критерийі | Барлық оқушылар: Әрбір ширектегі тригонометриялық функциялардың таңбаларын, тригонометриялық функциялардың периодтылығы, тригонометриялық функциялардың жұптылығы мен тақтылығын ажырата алады. Алған білімдерін қолданып, есептер шығара алады. | ||||||
Оқушылардың басым бөлігі: Тригонометриялық функциялардың әрбір ширектегі таңбаларын салыстыра алады,тригонометриялық функциялардың периодтарын біледі. | |||||||
Кейбір оқушылар: Тригонометриялық функциялардағы ттұжырымдарды дәлелдей алады. | |||||||
Тілдік мақсат
| «Синус» латынның «sinus – иілу, қисықтық» деген мағынаны білдіреді. «Косинус» сөзі – латынның «complementy sinus», яғни «толықтауыш синус» деген сөз тіркесінің қысқартылған түрі. «Тангенсті» Х ғасырда араб математигі Абу – л – Вафо енгізген. «Тангенс» латынның «tanger – жанасу» деген сөзінен шыққан. | ||||||
Алдыңғы оқу | Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері Бұрыштардың радиандық және градустық өлшемдерін ажырата білу
| ||||||
Жоспар | |||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар | |||||
Басталуы Ұйымдастыру кезеңі | Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу.Оқу құралдарын тексеру Сабағымыздың ұраны:BilimLand, iTest, iMektep.kz Сіздермен бірге бізге білімге кедергі жоқ!
Математика – ғылымдар патшасы деп Мойындаған бар ғылым жер шарында Сол қағида тағы да дәлелденбек Бүгінгі сабақ жоспарында!!! - деп сабақты бастаймын. “Әр бір Қазақстан азаматы үш тілді жетік білуі керек” Н.Ә.Назарбаев Сабақ барысында қолданылған кейбір сөздерді 3 тілде айтып өтейік.
Оқушыларды шағын топтарға біріктіремін. Конверттер арқылы топтарға бөлінеді. «BilimLand» тобы « iMektep.kz» тобы Сайттың мақсаты:сапалы білім алуды барлығына қолжетімді қылу. Топтық ережемен таныстырамын. Топ басшысын сайлау (сол оқушының алдына қаламдарын қою)
|
АКТ
| |||||
Ортасы
Негізгі бөлімі
Тригонометриялық функц таңбалары
периодтылығы
Кластер құру | Үй тапсырмасын тексеру №285 Өткен сабақты пысықтау «Қарлы кесек »әдісімен өткен сабақтың тақырыптарын қайталау Сабақтың мақсаты: Әрбір ширектегі тригонометриялық функциялардың таңбалары, тригонометриялық функциялардың периодтылығы, тригонометриялық функциялардың жұптылығы мен тақтылығымен танысу. Алған білімдерін қолданып, есептер шығаруда қолдану Жетістік критерийлері: Кесте толтыру :Не білемің? Не білдім? Не білгім келеді? Жаңа сабақты түсіндіру : Жаңа сабақ.Bilimland сайтынан аудиожазба тыңдау. Тақырыпқа сәйкес ережелерді тұжырымдап,түсіндіру тригонометриялық функциялардың таңбалар кестесін құру.1,6 жаттығу
Тригонометриялық функциялардың периодтылығы туралы аудиожазба 2,4 жаттығу
. Тригонометриялық функциялардың тақтылығы ,жұптылығы «Алгебра 9-сынып »оқулығынан «Түртіп алу» әдісімен 3 жаттығу 1 топ синус функциясына 2 топ тангенс функциясына | bilimland
Алгебра оқулығы | |||||
Аяқталуы Рефлексия
Бағалау
Үйге тапсырма | Не білгім келеді?
Күнделікке баға қою
№387 | Сұрақ- жауап
Бағалау парағы | |||||
Қосымша ақпарат | |||||||
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс | |||||
Оқулықтағы «С» деңгейлік тапсырмалар
| Кері байланыс парақшаларын тарату
| Геометрия Ағылшын тілі
| |||||
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
| ||||||
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінін білдім?
| |||||||
критерии | Вид смайлика |
|
Барлығы дұрыс шығарылды
|
| |
Қателер болды
|
| |
Тапсырма орындалған жоқ
|
|
Сабағымыздың ұраны:BilimLand, iTest, iMektep.kz
Сіздермен бірге бізге білімге кедергі жоқ!